Satın aldığım ürünü ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

Mecrea.com üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 7 gündür. Üründen kaynaklanan (ürünün ayıplı olması) herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilen ürün inceleme sürecinden sonra, ürün kullanılmamış ve kullanıcı hatası dolayısıyla oluşan bir kusur bulunmamakta ise ürün bedeli tarafınıza iade edilir.

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

İade için dikkat etmeniz gereken aşamalar aşağıda belirtilmektedir:

1. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, tekrardan satılabilir ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade işlemlerinizde mutlaka fatura ibrazı gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz doldurarak Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Faturası eksik, kullanılmış, değişim/iade tarihi geçmiş işlemler değerlendirmeye alınmayıp tarafınıza karşı ödemeli olarak iade edilmektedir.

2.  Belirli özel günlere yönelik ve/veya alıcıya özel olarak hazırlanan, ithal edilen ve/veya satılan ürünlerde, tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünlerde, kampanya ve promosyon ürünlerinde ürünün iadesi alınamamaktadır.

3. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade edilmektedir. Kalite kontrol, muhasebe ve banka işlemleri dolayısıyla iade süreci 7 - 10 işgünü sürmektedir.

4. Siparişinizde kullandığınız hediye çeki/çekleri var ise iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. 

5. İade işlemi gerçekleştiren üyelerimizin, faturada bulunan tüm ürünleri iade etmesi veya iadeler sonucunda sipariş tutarının 50TL altına düşmesi durumunda ücretsiz kargo haklarını kaybetmiş olurlar. Depomuzdan tarafınıza gönderi esnasında tarafınızdan tahsil edilmeyen kargo bedeli/bedelleri + Kdv tutarı iade tutarınızdan düşülerek kargo firmasına ödenir ve kalan bakiye tarafınıza aktarılmaktadır. 

6. Kapıda Ödemeli Siparişlerde iade tutarından 10 TL Tahsilat Hizmet Bedeli düşülerek tarafınıza aktarılmaktadır.

7. İade talebiyle mecrea.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde iade formunu eksiksiz doldurarak, Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile aşağıdaki adrese “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. İade işlemlerini gerçekleştirirken, (yanlış beden alımı/tercih değişikliği/iptal etmek gibi durumlarda) teslim aldığınız tarih ile aynı gün içerisinde kargo şirketinin teslimat adresindeki yetkili bölge şubesine bildirim yapmanızı ve kargo iade işlemini gerçekleştirmenizi özenle rica ederiz. 

Alıcı: Mecra Elektronik Ticaret Ltd. Şti.

Adresi: Hürriyet Mahallesi Taşocağı Caddesi No:20 Kat:5 Kağıthane İstanbul