İade & Değişim

İADE & DEĞİŞİM

DEĞİŞİM

Sitemizde yer alan ürünlerde 14 (ondört) gün içerisinde ÜCRETSİZ değişim yapabilirsiniz. Değişimin gerçekleştirilebilmesi için ürünün değişim yapmak istediğiniz seçeneği (boy/beden/numara vb.) stoklarında bulunuyor veya temin edilebiliyor olması gerekmektedir.

Ürünün ilgili seçeneği bulunmaması durumunda farklı bir ürün ile de değişimi gerçekleştirilebilmektedir. 14 (ondört) gün içerisinde önce yukarıda bahsi geçen İade Prosedürünü tamamlamanız ve ürünün Mecrea Depo Teslimat Adresine ulaşmış olması; ürünün kullanılmamış/iade şartlarına uygun olarak iade edilmiş olması gerekmektedir.

Değişim prosedürünü başlatmak için, faturanızın arka yüzünde yer alan iade/değişim alanına istemiş olduğunuz değişikliği yazabilir veya Müşteri Hizmetlerimizden konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

SİPARİŞ İPTALİ

Mecrea.com’da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

Mecrea.com Müşteri Hizmetlerine Çağrı Merkezi Numaramızdan veya iletişim formumuzdan ulaşarak iptal talebi oluşturabilirsiniz. Email içeriğine; sipariş numaranızı, iptal etmek istediğiniz ürün veya ürünlerin kodunu, iptal edeceğiniz ürünün adedini ve iptal nedenini içeren bir metin yazarak tarafımıza göndermeniz yeterlidir. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecektir.

Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Siparişinizin size ulaşmasını takiben, ürünü ve paketini, eksiksiz ve kullanılmamış olarak “Karşı Ödemeli” olarak 14 (ondört) gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade süreçlerinde, teslimat ile aynı gün içerisinde kargo şirketinin teslimat adresindeki yetkili bölge şubesine bildirim yapmanızı ve iade işlemini gerçekleştirmenizi özenle rica ederiz. Kargo aşamasına geçmiş ve tarafınıza gönderimi gerçekleşen siparişlerin kargoda iptali durumunda gönderi kargo bedeli kargo şirketi tarafından tahsil edilerek iade bakiyenizden düşülerek tarafınıza gerçekleştirilmektedir.

Satın aldığım ürünü ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

- Mecrea üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 14 gündür. Üründen kaynaklanan (ürünün ayıplı olması) herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilen ürün inceleme sürecinden sonra, ürün kullanımından dolayı kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

Ürününüzün kalite kontrol şartlarından geçip, iadenizin kabul edilebilmesi için ürünün kullanılmamış ve tekrardan satışa elverişli olması; ambalaj, etiket, bilgilendirme formu ve faturanızın tam ve eksiksiz olarak tarafınızca geri gönderilmesi gerekmektedir. Faturanızı kaybetmeniz durumunda, kargo firmasından taşıma irsaliyesi isteyebilirsiniz, fatura veya taşıma irsaliyesi ibrazının sorumluluğu müşteriye aittir.

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

-İade için dikkat etmeniz gereken aşamalar aşağıda belirtilmektedir:

1. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, tekrardan satılabilir ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz doldurarak Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

2. Tek kullanımlık, son kullanma tarihi geçme ihtimali olan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, üreticisi/distribütörü tarafından iade kabul edilmeyen (ürün tanımında detaylı belirtilmiş olan ürünler) ve çabuk bozulma tehlikesi olan ürünlerin, iadesi kabul edilmemektedir. Belirli özel günlere yönelik ve/veya alıcıya özel olarak hazırlanan, ithal edilen ve/veya satılan ürünlerde, tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünlerde, kampanya ve promosyon ürünlerinde ürünün iadesi alınamamaktadır.

3. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu 3 iş günü içerisinde kontrol edildikten sonra, 7 iş günü içerisinde hesabınıza/kredi kartınıza iade edilmektedir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizin kredi kartı bakiyenize yansıtılma işlemi farklılık gösterebilmektedir, Mecrea ‘nın bu süreçte müdahalesi maalesef mümkün değildir. Siparişinizde kullandığınız hediye çeki/çekleri var ise iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır.

4.İade işlemleri ücretsiz olarak yapılmakta olup, kargo firmasına herhangi bir ücret ödemeyiniz.

5. İade işlemlerinde tarafımıza ulaşan ürünlerin iade koşullarına uygun olması durumunda kabulü gerçekleştirilmektedir. İade işlemine konu ürün bedelleri sipariş tutarından çıkarılmak üzere Net Sipariş tutarı elde edilir. Net Sipariş tutarının 100 TL altına düşmesi durumunda Ücretsiz Kargo ile Gönderi hakkı otomatik olarak iptal olmaktadır, iade tutarınızdan Yurtiçi Kargo tarafından faturalandırılan ve tahsil edilen kargo gönderi bedeli düşülerek tarafınıza Net İade tutarınız iade edilmektedir.